دندانپزشکی زیبایی چیست؟

اطلاعات در مورد دندانپزشکی زیبایی ممکن است گیج کننده باشد. هرکسی که به دنبال اصلاح لبخند خود است ، شرایط متفاوتی دارد. این پست برای کمک به هر کسی که به دنبال خدمات دندانپزشکی زیبایی از قبیل کامپوزیت دندان، لمینت دندان و ایمپلنت دندان است و برای یافتن پاسخ هایی که درباره وضعیت خاص دندانپزشکی وی وجود دارد ، طراحی شده است. با خواندن این مطلب شما می توانید برای پیدا کردن بهترین متخصص دندانپزشکی زیبایی متناسب با نیازهای خود اقدام کنید.

دندانپزشکی زیبایی به منظور اصلاح و بهبود ظاهر دندان ها به کارهای دندانپزشکی می پردازد که روی دندان ها انجام می شود. قطعاً رشته دندانپزشکی زیبایی نیز به بخشهای متنوعی تقسیم می شود. افرادی که مشکلاتی در رابطه با ظاهر بد دندان مانند دندانهای زرد ، دندانهای تغییر شکل یافته و مشکلات مشابه دارند ، معمولاً به جای دندانپزشک عمومی به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند.

در گذشته ، درمان های دندانپزشکی بیشتر بر روی کشیدن دندان و پر کردن دندان متمرکز بود و اهمیت کمتری به درمان های زیبایی داده شد. اما با نوآوری های فناوری و بهبود سطح درمان های ارائه شده به مردم ، پزشکان و مشتریان نیز تمرکز بیشتری روی درمان های زیبایی دندانپزشکی نشان داده اند. این امر به این دلیل است که ، درمان های زیبایی دندانپزشکی عمدتاً منجر به ایجاد دندان های مناسب ، درخشان و زیبا می شوند که نه تنها لبخند خوبی به شما می بخشد بلکه میزان اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

از فن آوری های پیشرفته مانند لیزر نیز در دندانپزشکی زیبایی استفاده می شود تا بهترین نتیجه را به بیماران بدهد. علاوه بر این ، درمان های دندانپزشکی زیبایی مانند کامپوزیت دندان و لمینت دندان بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند و هر کسی که مشکل مربوط به زیبایی دندان داشته باشد به راحتی می تواند به دریافت خدمات دندانپزشکی زیبایی از قبیل کامپوزیت و لمینت اقدام کند.

از متداول ترین خدمات دندانپزشکی زیبایی، کامپوزیت ونیر، لمینت دندان سرامیکی و ایمپلنت دندان می باشد. ناگفته نماند که ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه یک روش برای اصلاح زیبایی دندان است یک روش درمانی برای دندان های از دست رفته است. بهتر است ایمپلنت دندان توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام شود و تنها قسمت تاج آن توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی قرار داده شود. برای انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت دندان ، بهترین متخصص ایمپلنت دندان و نیز بهترین متخصص لمینت دندان باید در نظر بگیرید که دندانپزشکی زیبایی زمینه پیچیده ای است که نیاز به توجه به جزئیات دارد. اول از همه ، شما به یک متخصص دندانپزشکی زیبایی نیاز دارید که با تجربه باشد. شما باید به دنبال کسی باشید که بیش از 7-8 سال سابقه کار با کامپوزیت ، لمینت دندان و ایمپلنت را داشته باشد. همچنین ، دندانپزشکی که انتخاب کرده اید باید نمونه کارهای خوبی داشته باشد که بتوانید آنها را ببینید و متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

دندانپزشکی زیبایی شاخه ای از دندانپزشکی است که با رفع نقایص مربوط به دندان ها ، لثه ها ، فک ها به تقویت زیبایی شناسی چهره و لبخند فرد تمرکز دارد. اگر به دنبال یک متخصص دندانپزشکی زیبایی هستید که لبخند شما را تغییر دهد؟ در اینجا چند راهنمایی در مورد چگونگی پیدا کردن بهترین متخصص دندانپزشکی زیبایی ارائه شده است

 برای پیدا کردن یک متخصص دندانپزشکی زیبایی ، به دنبال نکات زیر باشید:

  • اطمینان حاصل کنید که دندانپزشک شما، آموزش های دندانپزشکی زیبایی را فراتر از آموزش دندانپزشکی عمومی را گذرانده باشد. بخصوص در مورد ایمپلنت دندان، تخصص و تجربه متخصص ایمپلنت دندان بسیار مهم است زیرا ایمپلنت یک روش جراحی می باشد و دقت و مهارت بالایی می طلبد. همچنین کامپوزیت ونیر به ترکیب مهارت و هنر دندانپزشک نیاز دارد. بهترین نوع کامپوزیت دندان نیز ممکن توسط یک دندانپزشک با تجربه کم به شکست بیانجامد. وقتی می گوییم بهترین متخصص کامپوزیت دندان، بهترین متخصص لمینت دندان و بهترین متخصص ایمپلنت دندان به مکانی که کلینیک یا مطب دندانپزشکی در آن واقع شده است اشاره نمی شود. بلکه منظور تجربه و مهارت بالای متخصص دندانپزشکی زیبایی و نیز استفاده از مواد با کیفیت مورد نظر است.
  • دندانپزشک زیبایی شما باید سابقه ارائه نتایج زیبا و طبیعی را داشته باشد.
  • آیا دندانپزشک زیبایی شما از پیشرفته ترین فنون و تکنیک ها در کنار مواد باکیفیت استفاده می کند؟ درباره ی بهترین نوع کامپوزیت دندان، بهترین نوع لمینت دندان و نیز بهترین نوع ایمپلنت دندان با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید. مارک های محصولاتی که آنها ارائه می دهند- به عنوان مثال ، اگر متخصص دندانپزشک زیبایی شما در حال انجام کامپوزیت دندان باشد ، اطمینان حاصل کنید که آیا مواد کامپوزیت دندان معتبر مانند کامپوزیت آی پی اس،  کامپوزیت سارنکو و  غیره را ارائه می دهد یا خیر.
  • بررسی وب سایت دندانپزشک زیبایی بهترین روش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعتبار و کار آنها است.
  • از پرسیدن سؤال در مورد مناسب ترین روش درمانی متناسب خود ، پرداخت هزینه ، صرف وقت ، هزینه های اضافی دریغ نکنید.
  • مشاهده تصاویر قبل و بعد بیماران برای ارزیابی سطح عملکردی که می توانید از کار متخصص دندانپزشک زیبایی انتظار داشته باشید ضروری است.
  • در مورد فن آوری و روش های موجود سؤال کنید
  • مهم این است که احساس صداقت داشته باشید و ارتباط بالایی با متخصص دندانپزشک زیبایی که انتخاب کرده اید داشته باشید.

اگر از ظاهر دندان ها و لثه های خود خوشتان نمی آید ، متخصص دندانپزشک زیبایی دقیقاً می داند که چگونه لبخند شما را زیباتر کند. در زیر ، ما نگاهی به برخی از روشهای دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح لبخند می اندازیم تا به شما بهتر بگوییم که چگونه می توان زیبایی لبخند را بهبود بخشید.

درمانگاه دندانپزشکی پارس کاشان با پزشکان متخصص در حوزه زیباییی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت راه حل مناسبی برای دندانهای بد رنگ ، تراشیده ، ترک خورده ، کجی جزئی یا شکاف بین دندان ها است. حتی می توان مواد کامپوزیت ونیر را با رنگ دندان بیمار شما مطابقت داد.

متخصص دندانپزشکی زیبایی مواد کامپوزیت دندان را مسقیما روی دندان قرار می دهد و با ابزار مخصوص به کامپوزیت شکل می دهد ، ونیر کامپوزیت کاملاً طبیعی به نظر می رسد و لکه های زیبایی را پنهان می کند. پس از آن ، متخصص دندانپزشکی زیبایی مواد کامپوزیت دندان را با یک نور سفت کننده روی دندان محکم می کند. سپس دندانپزشک زیبایی، کامپوزیت دندان را برای رسیدن به نتیجه دلخواه صیقل می دهد. کامپوزیت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی با حداقل تهاجم می باشد. همچنین قیمت کامپوزیت دندان آن را به یک گزینه مقرون به صرفه برای کسانی که بودجه کمی دارند تبدیل کرده است.

روکش لمینت دندان

روکش لمینت دندان انواع نواقص زیبایی دندان را پنهان می کند. اگر دندان ترک خورده  ، بد رنگ ، ناهموار یا کج داشته باشید ، روکش های لمینت همانند یک ماسک روی  این نقایص زیبایی عمل می کنند. قیمت لمینت دندان، طول عمر لمینت دندان و نیز زیبایی لمینت سرامیکی نسبت به روشهای مشابه در دندانپزشکی زیبایی بیشتر است.

برای انجام لمینت دندان ، پس از معاینه و مشاوره اولیه توسط متخصص دندانپزشک زیبایی، ابتدا دندان برای دریافت لمینت دندان آماده سازی می شود و مقداری از مینای دندان به اندازه فضای لازم برای قراردادن روکش لمینت دندان تراشیده می شود. قدم بعدی قالب گیری از دندان و ارسال آن به آزمایشگاه دندانپزشکی برای ساخت روکش های لمینت دندان سرامیکی منحصر به فرد برای بیمار است. پس از آماده سازی لمینت دندان توسط آزمایشگاه،  روکش های لمینت سرامیکی روی دندان ها چسبانده می شوند. 

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

سفید کردن دندان ها ابزاری خارق العاده برای روشن تر کردن دندانهای لکه دار یا رنگی است. بلیچینگ دندان صرفا برای سفید کردن و تغییر رنگ دندان ها کاربرد دارد و به هیچ عنوان سایر مشکلات زیبایی دندان را نمی پوشاند. دندان های شما به همان شکلی که هستند باقی می مانند و تنها رنگ آنها توسط مواد مخصوص روشن تر می شود. در مقابل کامپوزیت دندان و لمینت دندان علاوه بر تغییر رنگ دندان ها در زمینه رفع مشکلات مربوط به ظاهر دندان ها نیز کاربرد دارند.

تاج دندان

دنداني كه پوسيدگي يا آسيب قابل توجهي داشته باشد ، تاج دندان یکی از راه حل های چنین مشکلی است زیرا تاج دندان به عنوان یک کلاه راحت که به طور مستقیم روی دندان ها قرار می گیرد عمل می کند. تاج دندان قسمت آسیب دیده دندان را پنهان می کند و لبخند شما کاملاً طبیعی به نظر می رسد. علاوه بر این ، تاج دندان از دندان در برابر آسیب های اضافی محافظت می کند.

لیفت لثه

اگر دندان های شما از آنچه که باید کوتاهتر به نظر برسد ، مسئله به احتمال زیاد در لثه های شما است. فراوانی بافت لثه بخش هایی از دندان ها را پنهان می کند تا شما را از سن واقعی خود مسن تر نشان دهد. یک خط لثه ناهموار نیز می تواند دندانهای شما را ناسالم یا کمی کج به نظر برساند. متخصص دندانپزشکی زیبایی با لیفت لثه ، مقداری از بافت نرم لثه ها را برطرف کرده و لبخند متقارن زیبایی را ارائه می دهد.

کاشت دندان (ایمپلنت)

ایمپلنت دندان یک روش جراحی برای جایگزینی دندان های از دست رفته است که بیش از آنکه یک روش دندانپزشکی زیبایی باشد، یک روش دندانپزشکی درمانی و برای کاشت دندان است. قرار دادن ایمپلنت دندان بهتر است توسط متخصص ایمپلنت دندان انجام شود و تنها قسمت تاج ایمپلنت توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام می شود. به طور کلی ایمپلنت دندان را نمی توان کاملا در گروه دندانپزشکی زیبایی قرار داد. بیشترین کابرد ایمپلنت در دندانپزشکی زیبایی مربوط به ایمپلنت دندان های جلو می باشد که به زیبایی لبخند کمک می کند. 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.